قرص‌هایی که موجب سکته مغزی می شود

ساخت وبلاگ
چکیده : 👈 قرص‌هایی که مو... با عنوان : قرص‌هایی که موجب سکته مغزی می شود بخوانید :

👈 قرص‌هایی که موجب سکته مغزی می شود
قرص هایی را به شما معرفی میکنیم که خطر سکته مغزی را 80 درصد افزایش میدهند مثلا قرص های ضد افسردگی.

سکته مغزی زمانی رخ می دهد که خونی که مسئول تغذیه قسمتی از مغز شما می باشد، قطع گردیده و یا شدیداً کاهش پیدا کند، که این امر موجب می گردد بافت مغز از اکسیژن و غذا محروم گردد. در عرض چند دقیقه سلول های مغز شروع به مردن و نابود شدن می نمایند.
در شرایطی که بیشتر مردم می دانند سکته مغزی شرایطی جدی است، مورد کمتر شناخته شده داروهای تجویزی رایجی هستند که می توانند خطر سکته مغزی را از ۲۵ درصد تا تقریبا ۸۰ درصد افزایش دهند.
🔴 داروهای ضد اسید مثل امپرازول، پنتوپرازول و ....
برای افراد بسیاری که از دو بیماری بازگشت اسید معده به مری و سوزش سردل رنج می برند، تجویز می شوند. نه تنها تجویز این داروها بسیار رایج است، بلکه نمونه های بی نیاز از نسخه پزشک نیز در دسترس هستند که استفاده از آنها را هر چه بیشتر شایع می سازد.
به دلیل محبوبیت بالا، پژوهشگران دانمارکی طی یک مطالعه این که آیا مهارکننده های پمپ پروتون خطر سکته مغزی را افزایش می دهند را مورد بررسی قرار دادند. بنابر نتایج مطالعه بنیاد قلب دانمارک، مصرف این داروها خطر سکته مغزی را به میزان ۲۱ درصد افزایش می دهد. برای برخی انواع این داروها که در دوزهای بالا مصرف می شوند، خطر سکته مغزی تا ۷۹ درصد نیز افزایش می یابد.
🔴 داروهای ضد التهاب مانند ناپروکسن، ایبوپروفن و سلبرکس، ممکن است موجب تسکین درد شوند، اما به احتباس هر چه بیشتر مایع نیز منجر می شوند. با افزایش احتباس مایع اغلب الگوی جریان خون آشفته تر در سراسر بدن شکل می گیرد.
در نتیجه این آشفتگی، اختلال عملکرد در رگ های خونی و شریان ها رخ می دهد که ممکن است به خطر افزایش یافته حمله قلبی و سکته مغزی منجر شود.
در شرایطی که آمار دقیق برای سکته مغزی هنوز در دسترس نیست، آمار موجود نشان می دهند که ایبوپروفن خطر حمله قلبی را تا ۳۱ درصد افزایش می دهد.
یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش التهاب تمرکز بر رژیم غذایی است. با حذف یا محدود کردن محصولات غذایی فرآوری شده و بسته بندی شده و آنهایی که حاوی قند فراوان هستند، شما می توانید به کاهش التهاب کمک کنید. در مقابل، مصرف مواد غذایی ضد التهاب را مد نظر قرار دهید. همچنین، شما می توانید افزودن گیاهان دارویی تسکین دهنده درد را به هر وعده غذایی خود مد نظر قرار دهید.
🔴 استفاده از داروهای ضد افسردگی در سراسر جهان بسیار شایع است و کشورهای پیشرفته در این زمینه جایگاه نخست را در اختیار دارند.
در میان داروهای ضد افسردگی (فلوکستین، فلوکسامین، ایمی پرامین، آمی تریپتیلین، سرتالین، رتالین،  سیتالو پرام  و ....)   با افزایش خطر سکته مغزی به میزان ۲۵ درصد پیوند خورده اند.

جالب توجه است که داروهای ضد افسردگی تقریبا به آن اندازه که باید یا انتظار می رود موثر عمل نمی کنند. از این رو، به جای استفاده از دارو، شما می توانید جایگزین های طبیعی برای داروهای ضد افسردگی که کارایی آنها ثابت شده است را مد نظر قرار دهید.

🌿🌿بیایید با طبیعت آشتی کنیم 🌿🌿

:: برچسب‌ها: سکته با قرص ها

...
نویسنده : بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 27 ارديبهشت 1397 ساعت: 12:14